Turkcell | Geleceği Yazanlar

Android - Yazılı bir Metni E-maile Gönderme

Arkadaşlar merhaba, Uygulamamın bir bölümünde kullanıcıdan aldığım verileri (kişi adı, konu,email, mesaj ....) bir email adresine göndermek istiyorum. Nasıl yapabileceğim hakkında bir kaynak bulamadım. e-mail olarak göndermek istemiyorum direk kullanıcının mesajı gibi göndermek istiyorum. acaba bana önerebileceğiniz tutorial veya kaynak kod var mı ??

istediğim şey tam olarak bloglarımızın iletişim bölümünde kullanılan sistem gibi bişey. Kişi adı, konu, email ve mesajını yazıp kişi iletisini gönderebilecek.

teşekkür ederim, iyi çalışmalar..

  0

  Ulaş Sancak

  Freelance - 30 Temmuz 2014

  Bir e-mail adresine göndermek istiyorsan bunun bir de gönderici e-mail adresi olması lazım. Ama sen diyorsun ki e-mail göndermek istemiyorum. Bir şekilde bir e-mail gönderen sistem olması lazım. Sen direkt olarak göndermek istemiyorsan bir servera kuracaksın bu e-mail göndericisini ve sen mobil uygulamayla arasında web servis hazırlamalısın bunun için. Bilgileri web servis aracılığı ile server'a gönderecek, serverdaki sistem de aldığı bilgileri e-mail olarak gönderecek.

  0

  Mustafa Olkun

  Zingat.com - 30 Temmuz 2014

  Acaba notificiation göndermekten mi bahsediyorsunuz ? Yani bir kii diğer bir kişiye notification gönderebilecek yukardan bildirim gelecke diğer telefona bundan mı bahsedioyorsunuz ?

   arslanaybars

   Çar, 30/07/2014 - 17:01
   Yok ben direk mesela bize yazın gibi activity olacak kullanıcı oradan mesajını bize gönderebilecek olmasını istediğim bu

  0

  Ahmet Burak Demirkoparan

  30 Temmuz 2014

  Androidde direkmen arka planda email gönderemiyorsun cihazda yüklü olan bir email clientine yönlendirip bu islemi yaptirabilirsin. http://www.mkyong.com/android/how-to-send-email-in-android/ Arka planda direk email gönderecegim diyorsan java mail apileri var onlari projene entegre edip kullanabilirsin. https://code.google.com/p/simple-java-mail/wiki/Manual gibi.

   arslanaybars

   Çar, 30/07/2014 - 12:45
   e-mail olarak göndermek istemiyorum. blogların iletişim bölümlerindeki gibi bir kaç edittext doldurup bunları bir email adresine göndermek istiyorum. yukarıdaki linkleri inceledim burada gönderen kişinin eposta adresi üzerinden göndermesi yapılıyor..

   ahmtbrk

   Çar, 30/07/2014 - 13:18
   http://stackoverflow.com/questions/16666248/create-feedback-form-in-android Bu kaynaklarada bi göz atar misin.belkide php veya asp.net tabanli bir iletisim formuna java tarafli post yaparak bu isi yapiyor olabilir email kisminda.
  Bu soruya cevap vermek için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.