Turkcell | Geleceği Yazanlar

Windows & Windows Phone Platformu hakkında

İyi akşamlar. 3 sorum olacak:

1) Android uygulamalarını Windows Phone ya da Windows platformuna doğrudan aktarma imkanı var mı yoksa Windows/Windows Phone için baştan mı yazmamız gerekiyor?

2) Hem Windows hem Windows Phone üzerinde çalışan Windows Universal uygulamaları nasıl yapılıyor?

3) Bir Windows Universal uygulaması yayınladığımda bu hem Windows Store hem de Windows Phone Store da yayınlanıyor diye biliyorum. 2 platform için tek bir uygulama. Bu durumda AdMob kullanımı nasıl olur? Bildiğiniz üzere Admob Windows Phone için kullanılabiliyor ancak Windows platforumda durum ne olur? Teşekkürler.

  0

  Serdar

  25 Ekim 2014

  1. Bildiğim kadarıyla yok varsada sorunlu olur.Uygulamalarını HTML 5 veya Native yaparsın HTML 5 tüm mobil platformlarda çalışır fakat native gibi sağlıklı olmaz.
  2. Biri Win.8 Diğeri WP 8 Farkları ekran boyutları bunun için linki takip et(https://dev.windows.com/en-us/develop/building-universal-Windows-apps)
  3. Bunu en basit şekilde kod içinde halledersin ekran çözünürlüğüne göre reklam servisini seçersin windows phone uygulamalarında başka reklam sağlayıcılarıda var.

   aykutuludag

   Cmt, 25/10/2014 - 02:56
   Hocam demek istediğim admobu zaten Windows Phone için kullanabiliyoruz. Peki Windows platformu için kullanabiliyor muyuz kafamdaki soru bu.

   serdarozkan41

   Cmt, 25/10/2014 - 11:30
   https://developers.google.com/mobile-ads-sdk/download?hl=TR adMOB (Mobil Reklam) URL de gördüğün gibi sadece Mobil bu yüzden ekran çözünürlüğünü app nin başında alırsın o çözünürlük mobil değilse windows 8 destekleyen reklam gösterirsin
  Bu soruya cevap vermek için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.